Перейти к содержимому

Revolver Club Правила Клуба · Помощь · Администрация
Логотип
Revolver Club


Фотография

Універсальна рушниця

универсальна рушниця универсальное ружье universal shotgun

  • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 4

#1 Basmach

Basmach
  • Clubman
  • 5 954 сообщений
  • ГородКиївська область

Отправлено 01 Сентябрь 2021 - 20:21

У нашій групі нашого Клубу на Фейсбуці виникла дискусія про те, якою має бути універсальна рушниця і чи вона існує взагалі. Поділюся своїми міркуваннями та досвідом з цього питання і запрошую Вас зробити те саме. Основних сфер застосування ГС є три: полювання, спортивна стрільба та самозахист. Існує ще розважальна стрільба, але ми її не враховуємо, оскільки розважатися можна стрільбою із будь-якої рушниці. Полювання та спортивна стрільба є доволі різноманітними і різні види полювань та різні спортивні дисципліни висувають різні вимоги до рушниць. Одностайність є лише відносно самозахисту, і тут лідером симпатій безумовно є коротка помпа. Проте навіть і у цій сфері не все так однозначно. Помпа є найважчим типом рушниці, причому як буквально (в сенсі ваги), так і в плані підготовки стрілка. Саме помпа вимагає від свого користувача найбільшої кількості тренувань. Тому, якщо ви не збираєтется вести інтенсивний вогневий бій, то коротка дводулка в плані самооборони для декого може виявитися кращим варіантом, особливо у варіанті із зовнішніми курками, який можна зберігати зарядженим без шкоди для УСМ. Вона легша на вагу та нею легше оперувати, ніж помпою. Це все була теорія. Тепер моя історія пошуку універсальної рушниці. Основними сферами використання ГС для мене є полювання, трішки динамічна стрільба та чисто теоретично самозахист. В пошуках універсальної рушниці у 2011 році я придбав Rem 870 у варіанті Combo. В принципі, не пошкодував. Для мене він став саме тією "універсальною рушницею". Але з часом та досвідом почало приходити розуміння, що за універсальність доводиться платити. Будь-яка універсальна річ гірше пристосована до кожного конкретного виду діяльності, аніж високоспеціалізована. Наприклад, помпа десь у 1,5 рази поступається у практичній швидкострільності напівавтомату. Якщо брати перші два постріли, то навіть дводулка виграє у помпи по швидкості. Щоправда, у порівнянні із дводулкою, помпа легко компенсує трішки меншу швидкість більшим боєзапасом. Також помпа важча як за напівавтомат, так і за дводулку. У дальніх поїздках на великі відстані помпа занадто важка, щоб нею зручно оперувати з водійського сидіння автівки у разі чого. В аналогічній ситуації коротка дводулка значно зручніша. При певних навичках нею можна оперувати навіть однією рукою. Все це в якийсь момент призвело до того, що у якості коачгана та на полювання з лягавою я узяв собі Huglu 201 HRZ - коротку курковку горизонталку. Але вона купувалася та стала фактично лише додатковою рушницею до ремінгтона. Також , задовбавшися носити на ходове полювання важезний ремінгтон, я придбав Stoeger M2000 - інерційний напівавтомат. Зрозумівши, що на полюванні по перу більше двох пострілів не потрібно - купив ТОЗ-63. Але і стоеджер, і 63-й у мене не прижилися. Питання в тому, що за 10 років я елементарно звик до ремінгтона, і з нього влучаю краще, аніж із більш спеціалізованих мисливських рушниць. Зате несподівано прижилася старенька вкорочена ТОЗ-БМ. Здавалося б, це повний аналог хуглу, навіщо потрібні дві однакові рушниці? А не скажіть: хуглу коштує майже тисячу доларів, з нею потрібно поводитися обережно. Для використання її у якості коачгана я спроектував та замовив спеціальний чохол з можливістю швидкого діставання. І їздить вона в цьому чохлі лише на пасажирській сідушці. А от старий, обідраний, але цілком надійний ТОЗ можна кинути у рваному брезентовому чохлі в багажник поміж лопатою, сокирою і мішком картоплі. Він не вимагає особливої бережливості, але теж цілком справляється із функцією коачгана. До того ж він найлегший і має дуже зручну напівпістолетну ложу. Ось такий мій досвід пошуку міфічної "універсальної рушниці". Загальний висновок такий: для мене найбільш універсальною рушницею виявилася помпа з двома змінними стволами - довгим з планкою та змінними звуженнями та коротким з кульовими прицільними. Така рушниця дійсно здатна задовольнити більшість потреб середньостатистичного власника. Але за універсальність цієї рушниці доводиться платити її надмірною вагою та більшими вимогами до вмінь стрілка. Тому, якщо плануєте придбавати першу рушницю і маєте трішки коштів, добре подумайте, чи потрібно вам гнатися за універсальністю. Можливо, краще узяти дві недорогих, але спеціалізованих рушниці. Мій досвід показав, що навіть дві повністю однакові за ТТХ рушниці можуть знайти кожна свою окрему нішу. Пропоную усім поділитися Вашими думками з цього приводу.


  • Metis это нравится

"Ряса священника и военная форма! Религиозный и воинский дух! Вера и рыцарское служение! – вот две вечные и истинные формы нашего бытия".
Хосе Антония Примо де Ривера и Саэнс де Эредиа

  Это я расстрелял Че Гевару,   Это я штурмовал "Ла Монеду",   Я читал приговор комиссару   И подкладывал бомбу комбеду.   Это мой самолет на рассвете   Прикрывал наступление Франко,   И по окнам в Верховном Совете   Это я в октябре бил из танка.       Рабы, чья дурна наследственность -    В истерике бьетесь напрасно вы!    Беру на себя ответственность    За каждого мертвого красного.       И да не дрогнет рука,    Разившая политрука    На этой столетней войне:    Ответственность ваша - на мне!      Ради всех, кто замучен в ГУЛАГе,   Ради душ, опоганеных зоной,   Там, где реют кровавые флаги,   Я всегда буду пятой колонной.   Буду в натовском каждом приказе,   В пуле, в бомбе, в крылатой ракете,   До тех пор, пока красные мрази   Не исчезнут на этой планете.       Пусть ломится в хлев посредственность    В угаре холуйства заразного -    Беру на себя ответственность    За каждого дохлого красного!       И да не дрогнет рука,    Разящая политрука    На этой священной войне:    Ответственность ваша - на мне

#2 Basmach

Basmach
  • Clubman
  • 5 954 сообщений
  • ГородКиївська область

Отправлено 30 Май 2022 - 17:43

Мій "універсальний набір":

280068242_1004897896788203_5571576252389821612_n.jpg


  • Servi и Metis это нравится

"Ряса священника и военная форма! Религиозный и воинский дух! Вера и рыцарское служение! – вот две вечные и истинные формы нашего бытия".
Хосе Антония Примо де Ривера и Саэнс де Эредиа

  Это я расстрелял Че Гевару,   Это я штурмовал "Ла Монеду",   Я читал приговор комиссару   И подкладывал бомбу комбеду.   Это мой самолет на рассвете   Прикрывал наступление Франко,   И по окнам в Верховном Совете   Это я в октябре бил из танка.       Рабы, чья дурна наследственность -    В истерике бьетесь напрасно вы!    Беру на себя ответственность    За каждого мертвого красного.       И да не дрогнет рука,    Разившая политрука    На этой столетней войне:    Ответственность ваша - на мне!      Ради всех, кто замучен в ГУЛАГе,   Ради душ, опоганеных зоной,   Там, где реют кровавые флаги,   Я всегда буду пятой колонной.   Буду в натовском каждом приказе,   В пуле, в бомбе, в крылатой ракете,   До тех пор, пока красные мрази   Не исчезнут на этой планете.       Пусть ломится в хлев посредственность    В угаре холуйства заразного -    Беру на себя ответственность    За каждого дохлого красного!       И да не дрогнет рука,    Разящая политрука    На этой священной войне:    Ответственность ваша - на мне

#3 Servi

Servi

    Головний модератор

  • Модератор
  • 6 490 сообщений
  • ГородUkraine, South - East

Отправлено 30 Май 2022 - 21:39

Отвечаю ...

 

IMG_7203.JPG IMG_7204.JPG


  • Metis и MOROZOV_E_A это нравится

"Сдаётся мне, джентльмены, это была… комедия." (с)

"...Только нет лекарства супротив свинца..." (с)

"Фанатизм никогда не дает окончательной победы. Фанатики могут победить — на первых порах. Но они никогда не удержат победы, потому что они устанут от самих себя.". (с)


#4 Basmach

Basmach
  • Clubman
  • 5 954 сообщений
  • ГородКиївська область

Отправлено 31 Май 2022 - 22:20

Отвечаю ...

 

attachicon.gifIMG_7203.JPGattachicon.gifIMG_7204.JPG

Стоеджер М3000 + Іж-27?


"Ряса священника и военная форма! Религиозный и воинский дух! Вера и рыцарское служение! – вот две вечные и истинные формы нашего бытия".
Хосе Антония Примо де Ривера и Саэнс де Эредиа

  Это я расстрелял Че Гевару,   Это я штурмовал "Ла Монеду",   Я читал приговор комиссару   И подкладывал бомбу комбеду.   Это мой самолет на рассвете   Прикрывал наступление Франко,   И по окнам в Верховном Совете   Это я в октябре бил из танка.       Рабы, чья дурна наследственность -    В истерике бьетесь напрасно вы!    Беру на себя ответственность    За каждого мертвого красного.       И да не дрогнет рука,    Разившая политрука    На этой столетней войне:    Ответственность ваша - на мне!      Ради всех, кто замучен в ГУЛАГе,   Ради душ, опоганеных зоной,   Там, где реют кровавые флаги,   Я всегда буду пятой колонной.   Буду в натовском каждом приказе,   В пуле, в бомбе, в крылатой ракете,   До тех пор, пока красные мрази   Не исчезнут на этой планете.       Пусть ломится в хлев посредственность    В угаре холуйства заразного -    Беру на себя ответственность    За каждого дохлого красного!       И да не дрогнет рука,    Разящая политрука    На этой священной войне:    Ответственность ваша - на мне

#5 Servi

Servi

    Головний модератор

  • Модератор
  • 6 490 сообщений
  • ГородUkraine, South - East

Отправлено 02 Июнь 2022 - 21:25

Не совсем... Stoeger M3020 + Sabatti Falcon ... Под пулю мне больше понравился в полуавтоматах 20 калибр, да и коллиматору там "спокойнее" , хотя там и стоит штатовский AT3 Tactical.

А Stoeger M3000 12 калибра продал и переоформил прямо перед войной, 22 февраля... На "импортозамещение" в 12 калибре пришёл "Сокол", т.е. Сабатти Фалькон 12 калибра...

Да и потом патронами "затариваюсь" в Киеве, на фирме Big Cat у Влада Кравченко, а они там все любители "двадцаток", поэтому и ассортимент по 20 калибру широкий...


"Сдаётся мне, джентльмены, это была… комедия." (с)

"...Только нет лекарства супротив свинца..." (с)

"Фанатизм никогда не дает окончательной победы. Фанатики могут победить — на первых порах. Но они никогда не удержат победы, потому что они устанут от самих себя.". (с)





Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных