Перейти к содержимому

Revolver Club Правила Клуба · Помощь · Администрация
Логотип
Revolver Club


Фотография

Вивчаємо українську мову. Україна - це ми.

письмові завдання диктанти.

  • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 104

#21 gaztello

gaztello
  • Rider RC
  • 600 сообщений
  • ГородКиев

Отправлено 06 Ноябрь 2016 - 20:03

2605426054 как для чистокровного москаля неплохо, считаю)))
  • Alex.Chiffa это нравится

Покидая город после бурных выходных, позволительно стрелять из револьверов в воздух, безумно кричать и гнать лошадь так быстро как это возможно. Это называется "почтить" город (кодекс американских ковбоев (авторство не установлено))


#22 Марципан

Марципан
  • Користувач
  • 366 сообщений
  • Городс. с. Галичини

Отправлено 06 Ноябрь 2016 - 21:11

Пора адміну  організувати конкурс на найкращий результат..



#23 Mazzila

Mazzila
  • Стрілок RC
  • 3 247 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 06 Ноябрь 2016 - 22:08

Нї, змагань та конкурсїв тут не буде. Ми вчимося.


Тихо.

#24 Triungle

Triungle
  • Clubman
  • 4 724 сообщений
  • ГородКиев

Отправлено 06 Ноябрь 2016 - 23:09

Leon. а давай щось поскладніше!


"An armed society, is a polite society"

#25 Mazzila

Mazzila
  • Стрілок RC
  • 3 247 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 06 Ноябрь 2016 - 23:20

Юрко, шось треба робити. Ми хочемо ще. Я потїм буду навчати як - варити український борщ ))


Сообщение отредактировал Mazzila: 06 Ноябрь 2016 - 23:24

Тихо.

#26 Triungle

Triungle
  • Clubman
  • 4 724 сообщений
  • ГородКиев

Отправлено 06 Ноябрь 2016 - 23:35

Ось, пригадав як у мене було з українською. Моя сім.я розмовляє російською.  Вчився в "англійскій" школі, там українська була 2 рази на тиждень  Хоча й цього мені вистачило щоб захопитися українською літературою. Я взагалі люблю поезію, тому Шевченко мені , як то кажуть, "зайшов" одразу. А ось з граматикою в мене були проблеми завжди, та ще й в усіх мовах , що я їми володію :blush:

Потім , вже в КДУ, на біофаці, за совьєтських часів ( поступив у 1983),  я раптово був вражений - майже всі (чи усі?) спецкурси читалися УКРАЇНСЬКОЮ!!!

 Тобто, зрозумійте, такі речі як - Неорганічна  хімія, Органічна хімія, Зоологія (всяка, від нижчих аж до вищчих ), Біохімія, Фізіологія тварини та людини,Ботаніка та систиматика... та багато інших.

Для мене це було свого роду відкриття.  Виходить, вже при совку існувала наукова українська мова, та ще й дуже розвинена наукова мова. А це не аби що.

 

Зараз дочка вчиться в КДУ, там все українською, можна було б порівняти як та що... але, не вийде - вона на гуманітарному факультеті... :beee:


Сообщение отредактировал Triungle: 06 Ноябрь 2016 - 23:37

  • Марципан это нравится
"An armed society, is a polite society"

#27 Triungle

Triungle
  • Clubman
  • 4 724 сообщений
  • ГородКиев

Отправлено 06 Ноябрь 2016 - 23:45

PS Пригадав - були в нас на потоці двоє студентів, що приїхали десь з інших частин срср (діти війскових), так вони на третій чи четвертій лекції попросили викладачку по неорганічній хімії читати руською мовою, бо вони не розуміють. Так ось, доцент Улько (досі пам"ятаю прізвіще, бо здавав заліки довго))), вона відповіла - Ви в КДУ ім. ТГ. Шевченка, вчить мову :moral:  От так, але ж це був 83-84й... Чесно кажу, таке було.


Сообщение отредактировал Triungle: 06 Ноябрь 2016 - 23:47

  • Alex.Chiffa и Марципан это нравится
"An armed society, is a polite society"

#28 Servi

Servi

    Головний модератор

  • Модератор
  • 6 490 сообщений
  • ГородUkraine, South - East

Отправлено 07 Ноябрь 2016 - 11:22

А я першу книгу без переведення, в оригіналі, прочитав в 1980 році, коли приїхав до України по розподілу, після закінчення інстітуту... Як зараз пам'ятаю - М. Стельмах "Кров людська - не водиця"... Потім ще вірші Степана Руданського....щось ще і пом"ятаю "Чи лемеша іржа поїла? Чи затупилось чересло?... щось ще й про будяки...Чого ж ви стали ? Гей, бики"... Потім фантастика... але тут, якщо сюжет цікавий, навіть не акцентував - на якій мові читаю. На автоматі... У нас області на сході та південному сході суспіль російськомовні, українською мовою говорять від сили відсотків десять... Але я вже давно узяв за правило восени відпочивати в Трускавці, Львові або Буковеле - а тут автоматично перемикаєшся на українську мову. Перші пару днів, правда, підбираєш лексикон, а потім - начебто нормально...

Але цього року щось сталося... Дуже багато продавців заговорило російскою, в кафе - суцільно російський шансон... Навіть вуличні барды більше співають російскою - мабуть так більше платять відпочивальники... І така тенденція навіть у Львові, правда доки в районах, що примикають до вокзалу...

 

Якщо наробив помилок - пробачте... тому що українською мовою пишу тільки офіційні зовнішні документи, а внутрішній документообіг в трейдинге - на русскому ...

Чомусь завжди пишуть "російською мовою", але , на мій погляд, це помилка...  Русь і Росія - це не одно і теж...


  • Марципан это нравится

"Сдаётся мне, джентльмены, это была… комедия." (с)

"...Только нет лекарства супротив свинца..." (с)

"Фанатизм никогда не дает окончательной победы. Фанатики могут победить — на первых порах. Но они никогда не удержат победы, потому что они устанут от самих себя.". (с)


#29 Triungle

Triungle
  • Clubman
  • 4 724 сообщений
  • ГородКиев

Отправлено 07 Ноябрь 2016 - 13:12

 

Чомусь завжди пишуть "російською мовою", але , на мій погляд, це помилка...  Русь і Росія - це не одно і теж...

Ось с цим я погоджуюсь. "Росія" як країна на мапі світу, не як не відповідає слову "Русь".


"An armed society, is a polite society"

#30 Metis

Metis
  • Користувач
  • 867 сообщений
  • ГородУкраина Северодонецк

Отправлено 07 Ноябрь 2016 - 17:38

Як що до мене, то десь трішечки схибив, або просто на початку не уважний був. Результат 26522, відповідно до вершини 0,16 %. Але тест веселий. То рученьки терпли злипалися віченьки на прикінці робочого дня, а то навіть адреналін пішов :)


И кортики достав, забыв морской устав, они дрались как дети сатаны! Но, спор в Кейптауне решает браунинг...
Быстро едешь - раньше помрешь! Тихо едешь - вряд ли доедешь...Так иди, не трусь, пусть что будет, в путь! А что будет, после поймешь...
Как следует смажь оба кольта, винчестер как следует смажь и трогай в дорогу поскольку пришла тебе в голову блажь.
Мистер, а вы знаете на что способна винтовка генри в умелых руках?

#31 Metis

Metis
  • Користувач
  • 867 сообщений
  • ГородУкраина Северодонецк

Отправлено 07 Ноябрь 2016 - 18:18

Щодо перших, тобто самостійно прочитаних саме українською книг, це було в другому класі "Робінзон Кукурудзо" В. Нестайко, та "Пінокіо" Колоді. А далі вже коли які потрапляли до рук, тоді і читав. У радянські часи з художньою літературою був напряг, але українською легше було якийсь детектив чи щось пригодницьке дістати. Потім були "Пригоди Тіля Уленшпігеля", "Робінгуд", "Останній з могікан", Остап Вишня - це взагалі святе (хоч і не читав вже давно).Та десь у старших класах за браком справжньої біблії читав біблію Зіновія Косідовського. Там йшлося про розподілення вченого світу на матеріалістів та ідеалістів з наведенням на користь перших або других якихось археологічних або історичних доказів щодо описаних в біблії явищ. Читалося з цікавістю ще й тому, що там йшлося про певні біблейні сюжети, про які я раніше майже не знав, але бачив відомі картини чи скульптури на цю тему. Тому мені було просто цікаво а що ж було перед тим, та що буде після того що зображено. Викладено було легкою мовою і в ті атеїстичні часи було для мене майже не єдиним джерелом. Але читав я тоді не з точки зору віри, а просто було цікаво що ж то за біблія така, що на неї всі посилаються :). Три-чотири книжки українською за літо прочитаєш, думки перебудовуються і починаєшь в російську мову українізми вставляти. Регіон тоді був мовно сумісний. В Сєверодонецьку більше користувалися російською, а в Лисичанську, та по селах - українською, або суржиком. І ніхто з цього проблем не робив. А ще мені малому дідусь майже всього Пушкіна у дитинстві українською перечитав. Досі те видання 50-х років Пушкіна українською у мене є (5 томів).       


И кортики достав, забыв морской устав, они дрались как дети сатаны! Но, спор в Кейптауне решает браунинг...
Быстро едешь - раньше помрешь! Тихо едешь - вряд ли доедешь...Так иди, не трусь, пусть что будет, в путь! А что будет, после поймешь...
Как следует смажь оба кольта, винчестер как следует смажь и трогай в дорогу поскольку пришла тебе в голову блажь.
Мистер, а вы знаете на что способна винтовка генри в умелых руках?

#32 Metis

Metis
  • Користувач
  • 867 сообщений
  • ГородУкраина Северодонецк

Отправлено 07 Ноябрь 2016 - 18:41

Вибачте! Ще згадалося. В арміі я був в мотострілках у Монголіі. Національний склад солдатів був змішаних, більше всього з Середньої Азіі. З України взагалі чоловік вісім. Був страшенний брак художньої літератури. Хлопці росіяни з Забайкалля принесли мені книжку "Ніч лагідна" Ф.С. Фіцджеральда друковану українською мовою. Просять почитати вслух. В мене вимова не Полтавська, та все ж таки читаю, а вони сміються. Без якогось підтексту, просто Їм чудно чути начебто знайомі слова, але в іншому звучанні. Тоді я їм кажу нате самі читайте, а я послухаю. Пауза. Кажу, літери ж вам знайомі за виключенням двох-трьох, які я вам поясню як вимовляти. Стали вони читати, я став сміятися бо Азаров відпочиває в порівнянні з ними. Потім підходить узбек, довго дивиться в книжку на літери, потім запитує мене: "Ти какой нація  чічен?" Кажу, що українець, а він каже що думав що ми тільки на "ге" все вимовляємо, тоді як росіяни на "гє" і щиро вірив, що це і вся відмінність в мовах. Коротше лінгвістичне відкриття зробив :) .


  • Марципан это нравится
И кортики достав, забыв морской устав, они дрались как дети сатаны! Но, спор в Кейптауне решает браунинг...
Быстро едешь - раньше помрешь! Тихо едешь - вряд ли доедешь...Так иди, не трусь, пусть что будет, в путь! А что будет, после поймешь...
Как следует смажь оба кольта, винчестер как следует смажь и трогай в дорогу поскольку пришла тебе в голову блажь.
Мистер, а вы знаете на что способна винтовка генри в умелых руках?

#33 Leon-ar-Visur

Leon-ar-Visur

    стрiлок RC

  • Стрілок RC
  • 5 551 сообщений
  • ГородКиїв, Україна

Отправлено 07 Ноябрь 2016 - 23:01

Панове!Наступний тест http://master-test.n...125#quiz_item_1

Полковнику, в Історію                           Прапор ми вище підіймемо,
напишуть: "Ти загинув                         Тризуб повернемо до чола  
Життя - за Директорію .                         І крикнем:" Слава Україні! "
А серце - за Вкраїну" .                          Так, щоб здригнулася земля!


#34 Metis

Metis
  • Користувач
  • 867 сообщений
  • ГородУкраина Северодонецк

Отправлено 08 Ноябрь 2016 - 12:39

...з граматикою в мене завжди проблеми були...лише 42% вірно, тобто 5 з 12-ти...


И кортики достав, забыв морской устав, они дрались как дети сатаны! Но, спор в Кейптауне решает браунинг...
Быстро едешь - раньше помрешь! Тихо едешь - вряд ли доедешь...Так иди, не трусь, пусть что будет, в путь! А что будет, после поймешь...
Как следует смажь оба кольта, винчестер как следует смажь и трогай в дорогу поскольку пришла тебе в голову блажь.
Мистер, а вы знаете на что способна винтовка генри в умелых руках?

#35 Mazzila

Mazzila
  • Стрілок RC
  • 3 247 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 08 Ноябрь 2016 - 16:42

О! здорово ) проходим.


Тихо.

#36 Mazzila

Mazzila
  • Стрілок RC
  • 3 247 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 09 Ноябрь 2016 - 13:44

Результат:

Набрано балів: 4 з 12

Пройдено 33%% тесту

Загальна кількість питань: 12

Кількість правильних відповідей: 4

Кількість неправильних відповідей: 8

 

В цьому тесті є робота над помилками.


Сообщение отредактировал Mazzila: 09 Ноябрь 2016 - 13:46

Тихо.

#37 Желтый_Медведь

Желтый_Медведь
  • Користувач
  • 2 342 сообщений
  • ГородКиев

Отправлено 09 Ноябрь 2016 - 17:25

Набрано балів: 5 з 12

Пройдено 42%% тесту

Загальна кількість питань: 12

Кількість правильних відповідей: 5

Кількість неправильних відповідей: 7

...

 

 

 


"мы повстречали врага и этим врагом оказались мы"(с) Пого
"В часи загальної брехні казати правду – це екстремізм" (Дж. Оруел)
"делай добро и кидай его в воду" (с) навеяно чем-то

#38 Leon-ar-Visur

Leon-ar-Visur

    стрiлок RC

  • Стрілок RC
  • 5 551 сообщений
  • ГородКиїв, Україна

Отправлено 09 Ноябрь 2016 - 18:19

До Дня української писемності http://www.radiosvob...a/28104263.htmlОсь тут тест з одногт боку легший, а з іншого - складніший.

Полковнику, в Історію                           Прапор ми вище підіймемо,
напишуть: "Ти загинув                         Тризуб повернемо до чола  
Життя - за Директорію .                         І крикнем:" Слава Україні! "
А серце - за Вкраїну" .                          Так, щоб здригнулася земля!


#39 Mazzila

Mazzila
  • Стрілок RC
  • 3 247 сообщений
  • ГородKyiv

Отправлено 09 Ноябрь 2016 - 20:10

Юрко, вважаю тести мають бути легкими на старті. Мені наприклад складно. :(


Сообщение отредактировал Mazzila: 09 Ноябрь 2016 - 20:11

Тихо.

#40 Марципан

Марципан
  • Користувач
  • 366 сообщений
  • Городс. с. Галичини

Отправлено 09 Ноябрь 2016 - 20:59

"Як парость виноградної лози, плекайте мову". . .Надто вже прискіпливо.Мені здається, що ніхто не дасть вірної відповіді. А вона, "правильна" , без суржику  українська мова в нинішній геть зрусифікованій Україні існує, камради ? Крім суржику існує ще місцевий діалект..Провести межу між ними годі навіть філологам. 


Сообщение отредактировал Марципан: 09 Ноябрь 2016 - 21:01





Количество пользователей, читающих эту тему: 0

0 пользователей, 0 гостей, 0 анонимных